CityNet şirkətinin baş sponsorluğu ilə Milli İnternet Mükafatı müsabiqəsi - MilliNet 2023 baş tutub. Azərbaycan İnternet Forumu tərəfindən ənənəvi olaraq keçirilən MilliNet müsabiqəsinin qaliblərinin yekun təqdimat mərasimində dövlət və özəl sektorun nümayəndələri, ölkənin internet ictimaiyyətinin, İKT sektorunda fəaliyyət göstərən aparıcı şirkətlərin və media qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Bu il müsabiqəyə 13 nominasiya üzrə 222 internet resurs təqdim edilib və onlardan 195-i qəbul edilib. Bu il ilk dəfə müsabiqə zamanı resurslar təkcə əvvəlki üç istiqamət (dizayn, kontent və texniki) üzrə deyil, artıq layihənin faydalılığı, əhəmiyyəti və əhatə dairəsi nəzərə alınmaqla da qiymətləndirilib. Yekunda 13 nominasiya üzrə nominat statusu almış 71 resursdan ən yaxşıları seçilib.
“Öz fəaliyyətində müştəri yönümlülük prinsipini rəhbər tutan və innovasiyaları tətbiq edən CityNet Azərbaycanda İKT sektorunun inkişafında fəal rol oynayır. Biz MilliNet 2023 müsabiqəsini dəstəkləməkdən məmnunuq və ölkəmizdə rəqəmsal ekosistemin inkişafına töhfə verən layihələrin reallaşmasında maraqlıyıq. Şirkət olaraq hədəfimiz abunəçilərə fərdi və korporativ seqmentlərdə daima keyfiyyətli bağlantı və mükəmməl müştəri xidmətləri təqdim etməkdir. Bu istiqamətdə fəaliyyətimizdə ən son yenilikləri tətbiq etməkdə və ölkə üzrə əhatə dairəmizi genişləndirməkdə davam edəcəyik”, - deyə CityNet şirkətinin baş icraçı direktoru Teymur Əsgərzadə bildirib.
MilliNet İKT sahəsi üzrə mütəxəssisləri bir araya toplayan, innovasiyaları təşviq edən, ən yaxşı milli internet resurslarının inkişafı və tanıdılmasına, ümumilikdə isə ölkəmizdə informasiya texnologiyalarının inkişafına töhfə verən müsabiqədir.

При поддержке CityNet состоялся MilliNet 2023
При генеральном спонсорстве компании CityNet прошел конкурс Национальной Интернет Премии – MilliNet 2023. На итоговой церемонии награждения победителей конкурса MilliNet, традиционно проводимой Интернет Форумом Азербайджана, присутствовали представители государственного и частного сектора, интернет-сообщества страны, ведущих компаний, работающих в секторе ИКТ, а также медиаорганизаций.
В этом году на конкурс было представлено 222 интернет-ресурса по 13 номинациям, из них было принято 195. Уникальностью этого года стало новшество в оценке ресурсов, помимо традиционных аспектов (дизайн, контент и технические характеристики), также учитывались их полезность, значимость и масштабность проекта. В итоге, среди 71 ресурса, которые участвовали в 13 номинациях и получили статус номинантов, были отобраны наилучшие.
«CityNet, руководствуясь в своей деятельности принципом клиентоориентированности и постоянно применяя инновации, играет активную роль в развитии сектора информационно-коммуникационных технологий в Азербайджане. Мы рады поддержать конкурс MilliNet 2023 и заинтересованы в реализации проектов, способствующих развитию цифровой экосистемы в нашей стране. Наша цель как компании — всегда обеспечивать качественную связь и превосходное обслуживание абонентов в индивидуальном и корпоративном сегментах. В этом направлении мы продолжим применять новейшие инновации и расширять зону охвата по всей стране», - подчеркнул генеральный директор CityNet Теймур Аскерзаде.
MilliNet — это конкурс, который объединяет специалистов в области информационно-коммуникационных технологий, способствует инновациям и продвижению лучших национальных интернет-ресурсов, в целом внося свою лепту в развитие информационных технологий в нашей стране.